Modul příposlechu telefonní linky TELPOS

 

V některých případech, například při oživování ústředen EZS pro komunikaci s pulty centrální ochrany (PCO), je zapotřebí si „poslechnout“ komunikaci na telefonní lince. Při oživování ústředen EZS se často používá běžné telefonní sluchátko se sériově zapojeným oddělovacím kondenzátorem. U tohoto řešení můžete narazit na zeslabení přenášených signálů, které vede až ke ztrátě komunikace s PCO.

Pro řešení těchto problémů je nutno zajistit připojení příposlechového zesilovače na vysoké impedanci. Z těchto důvodů byl vyvinut modul TELPOS. Při použití modulu TELPOS jste schopni velmi jednoduše (sluchem) zkontrolovat přenášené signály z ústředny EZS na PCO a i celkový provoz na telefonní lince.

Vlastní technické řešení modulu TELPOS vychází z vysokoimpedančního oddělovače TELODD-akt doplněním o výkonový zesilovač pro poslech na reproduktorek. Na desce modulu je také místo pro napájecí baterii 9 V.

Technické parametry:

Popis:

Parametr:

Min:

Typicky:

Max:

Připojení k lince:

 

paralelní a/b drát

Vstupní impedance:

kΩ

230

 

 

Výstup:

 

nízkoimpedanční

Zatěžovací impedance:

8

 

 

Výstupní výkon:

mW

 

 

250

Napájení – interní baterie :

V

 

9

 

Odběr:

mA

 

 

150

Doporučená napájecí baterie:

 

alkalická např. 6LR61

Rozměry dxšxv (bez potenciometru):

mm

72

57

24

Dodávané příslušenství

 

miniaturní reproduktorek

 

Provoz modulu TELPOS

Po připojení modulu ke sledované telefonní lince a připojení sluchátek či reproduktorku, zapněte, otočením regulátoru hlasitosti, modul a pomalým otáčením (zesilováním) nastavte požadovanou hlasitost.

Při provozu modulu TELPOS dávejte pozor na případnou akustickou vazbu, vznikající při telefonním hovoru na lince v blízkosti připojení modulu TELPOS!

 


Osazení desky plošného spoje modulu TELPOS:

 

 

 

 

Tato technická informace slouží jako návod k obsluze.